Välkommen till Varbergsträffen den 27-29/5 2022
Hej, välkommen till VRS äldsta träff, Varbergsträffen, som i år hålls den 27-29/5. (Max 50pers först till kvarn gäller)
Vi träffas som vanligt på Apelvikens stugby, Surbrunnsvägen Varberg från Fredagen 27/5 kl. 15.00 tom. Söndag 29/5 då vi avslutar med sedvanligt kramkalas efter frukost.
Frukostmat samt övrigt ni önskar, tar ni med själva.
Efter installation i stugor och lägenheter träffas vi vid den gemensamma grillen 18.30 där vi fixar till medhavd mat och dryck för att äta gemensamt.
På lördagen kör vi en tur i den vackra omgivningen med rast för lunch på ett trevligt ställe. Efter turen är det ”Hop och lek” fram till middagen.
Lördagskvällen tillbringar vi som vanligt på Solvikens restaurang från 19.00 där vi serveras Kötträtt alt. Fiskrätt.
Detta behöver du göra för att vara med på träffen!
Anmälan om deltagande sker till där ni anger:
- Namn, ev. medlemsnr. samt mailadress till samtliga deltagare.
- Anger om ni önskar Fläskfilé med potatisgratäng eller Grillad Lax med kokt potatis att äta på Lördagskvällens middag samt eventuella allergier och specialkost
- Ni betalar 550:- / pers. innan 1/4-22 till swish 0708891122 eller Swedbank konto 8388-1 4099625-8. Glöm inte att ange namn och medlemsnr. på samtliga personer ni betalar för.
I avgiften ingår kol mm till grillning fredag samt lunch och middag på lördag.
Detta behöver du även göra för att vara med på träffen!
Ni bokar själva boendet före 1:a april för att vi ska få reserverade stugor. Boka boendet på 0340-86828 till och ange Vulcan22. Ring även detta nr. före 16.30 vardagen innan ankomst för att få information om kod till boendet. Priset för lägenhet 3-4 pers. 760,65:-/ dygn och strandhus 6 pers. 1100:-/ dygn.
Välkomna:
//Roger, Swisse