Göteborg ⇒ Körning till Varberg 29/5

Kategoriregler

Här ska trådar och inlägg handla om körningar och träffar som regionen arrangerar samt andra regionspecifika frågor.
Trådar om körningar och träffar som är intressanta för mer än ett fåtal medlemmar i andra regioner ska i största möjliga mån även publiceras i kategorin "Träffar Rally".
Andra trådar som rör mer än bara denna region ska publiceras i andra lämpliga kategorier.

► Visa/Show In English
Ulrich#9400
Inlägg: 50
Blev medlem: sön 15 maj 2016, 11:14
Hemort: Uddevalla
Ort: Uddevalla

Körning till Varberg 29/5

Inlägg av Ulrich#9400 »

Kim Fimpen StrandbergVulcan Riders Sweden
Tjena vulcan vänner
Jag hade tänkt och åka ner över dagen till varbergträffen. Hade varit kul om fler vill åka med så vi kan bli ett gött gäng som kommer ner tsm. Detta är på lördagen 29/5 då går ride outen kl 10:00 så vi måste vara där i tid med fulltankade hojar.
Jag åker från cirkel k spekeröd kl 07:30 och så gör vi ett stopp på preem ullevi gbg och rullar vidare därifrån kl 08:00. Då tror jag vi hinner komma fram i tid.
Dem som redan är på träffen har beställt lunch så vi som åker ner har ingen lunch. Jag rekommenderar att ta med något eget att äta och dricka så sitter vi inte där hungriga 👍🏻
Kommentera snarast så jag får reda på hur många som hänger med.
Kommer bli en härlig körning och många mil 🤘🏻😎


Hej jag kopierar detta och lägger det här. Häng på detta det är dax att kliva ur soffan och gränsla hojen för denna körning tänk på att Varbergs Träffen firar 20 år kan vara kul att åka med.
Hälsningar Ulrich 9400 RA Region Göteborg.

Länk:
BB-kod:
HTML:
Dölj inläggslänk
Visa inläggslänk